Mam na imię Maciej

i serdecznie dziękuję Ci, że odwiedzasz mnie w wirtualnym świecie. Jestem przekonany, że odnajdziesz tu rozwiązania, które pomogą Ci zrealizować Twoje potrzeby.

Pasja & Praca

Profesjonalnie zajmuję się prowadzeniem mediacji i negocjacji. Pomagam Wam osiągać realne i satysfakcjonujące porozumienia w zakresie spraw osobistych i zawodowych. Wspólnie wypracowujemy Wasz sukces na polu rozwiązywania nieporozumień i sporów.

Zaangażowanie & Wiara

Głęboko wierzę w to, że każdy człowiek ma w sobie super moc, która napędza go do rozwoju i samorealizacji. Jestem po to, by towarzyszyć Ci w procesie doskonalenia się osobistego i zawodowego, i aby stać przy Twoim boku gdy będziesz wprowadzał zmiany w swoim życiu.

MISJA

Każdego dnia stawiasz setki kroków, tych dosłownych i tych w przenośni. Mój cel to otworzyć przed Tobą możliwości, by przynajmniej jeden krok dziennie był krokiem na ścieżce Twojego rozwoju. Jestem po to, by towarzyszyć Ci w procesie rozwiązywania sporów i wprowadzania życiowych zmian.

METODY

Partnerstwo i empatia na każdym poziomie i etapie współpracy. Słyszę i rozumiem Twoje potrzeby i kreuję indywidualne rozwiązania, które mają doprowadzić do ich zaspokojenia. Kieruję się słowami "Be real not perfect" i dlatego nie uważam, że wiem coś najlepiej. 

WIZJA

Stać się naturalnym liderem i autorytetem w polubownym rozwiązywaniu sporów i negocjacjach oraz kreatywnym wspieraniu ludzi przy wprowadzaniu życiowych zmian.

WARTOŚCI

Szacunek dla drugiego człowieka jako autonomicznej jednostki, który przejawia się przez uczciwość, rzetelność i odpowiedzialność oraz szczere zainteresowanie i zrozumienie Twoich potrzeb.

Maciej Zawieja jako

człowiek

Głęboko wierzę, że każdy z nas ma w sobie super moc, która napędza go do rozwoju i samorealizacji. Oczywiście jedni mają tej mocy więcej, inni nie są jej świadomi, a jeszcze inni są zbyt leniwi aby jej używać. Nie podważa to jednak faktu jej istnienia, a ja jestem wielkim entuzjastą odkrywania jej w sobie i w Tobie. Studia na kierunku humanistycznym, a w szczególności zajęcia z filozofii, psychologii czy pedagogiki zbudowały we mnie obraz człowieka jako istoty stworzonej i zdolnej do ciągłego rozwoju i wprowadzania życiowych zmian, zarówno w znaczeniu jednostkowym jak i ogólnospołecznym. Cały czas się uczę, rozwijam i zmieniam, gdyż uważam, że „Rozwój to zmiana, a najlepsza zmiana to ta przez rozwój”. 

mediator

Od początku zawodowej aktywności pracuję w bliskim kontakcie z ludźmi, ucząc się w praktyce komunikacji, negocjacji, marketingu, sprzedaży i przedsiębiorczości. Po latach praktyki przyszedł czas na uporządkowanie kompetencji, wsparcie umiejętności wiedzą teoretyczną i dokonanie wyboru zawodowej ścieżki. Dla mnie wybór ten był oczywisty i w pełni pokrywał się z moim zainteresowaniem człowiekiem, szczególnie w kontekście jego relacji interpersonalnych.

Kwalifikacje do pracy jako mediator i negocjator uzyskałem dzięki szkoleniom, kursom oraz samodzielnej nauce. W styczniu 2018 roku Prezes Sądu Okręgowego w Zielonej Górze wpisał mnie na listę stałych mediatorów. Od tego czasu prowadzę mediacje na zlecenie sądu, przeważnie w sprawach gospodarczych i rodzinnych. Główną kategorią postępowań mediacyjnych które prowadzę, obok tych sądowych, są mediacje umowne. Również w ich przypadku dotyczą one głównie sporów gospodarczych, rodzinnych i innych cywilny. Swoje mediacje prowadzę zarówno w formie stacjonarnej, jak i w formule zdalnej – online.

negocjator

Równie dobrze, jak bezstronny i neutralny mediator, realizuję się w roli negocjatora reprezentującego jedną ze stron częściowego konfliktu interesów. To właśnie na sali negocjacyjnej mam pełnie możliwości do wykorzystania wiedzy i praktycznych umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Moje zainteresowanie behawioryzmem w połączeniu z akceptowanymi technikami negocjacyjnymi pozwalają mi osiągać wartościowe porozumienia, w których obie strony są wygrane – win/win.

konsultant ds. przedsiebiorczości

konsultant przedsiębiorczości

Bycie przedsiębiorcą to spełnienie zawodowych i życiowych ambicji wielu osób. Przedsiębiorczość i prowadzenie firmy to powód do zadowolenia i sposób na samorealizację. Przedsiębiorczość to też koszty, przepisy i zasady. To obowiązki i wiele różnorodnych zadań zmuszających nas do poświęcenia im czasu, którego nie możemy już przeznaczyć na zarabianie pieniędzy. Wiele z tych czynności można powierzyć do wykonania partnerom biznesowym, dla których jest to ich działalność podstawowa. Zapraszam Cię do zapoznania się z katalogiem działań, w których mogę Ci pomóc.

facet po pracy

Poza obliczem zawodowym mam też to prywatne. Wtedy przede wszystkim jestem ojcem i wszystko co robię, robię z myślą o tym. Jestem fanem gór, zwłaszcza pełnych śniegu, i narciarstwa. W okresie letnim gram w golfa, tenisa i biegam. Po wysiłku lubię smacznie zjeść, szczególnie to co sam ugotuję. Przy każdej nadarzającej się okazji próbuję nowych smaków, a moją faworytką jest kuchnia azjatycka. Lubię uderzenia adrenaliny, prędkość i rollercoastery. 

Kto wytrwale kroczy w przód, ten nigdy nie będzie się cofać.

droga w przód